ក្រុមហ៊ុន លី ហួរ អិុនសួរេន ម.ក ត្រូវបានសម្ពោធបើកឲ្យដំណើរការជាផ្លូវការ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម ងី តាយី រដ្ឋលេខាធិការនៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន ទេសរដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ នៅថ្ងៃច័ន្ទ ១៣កើត ខែមាឃ ឆ្នាំរកា នព្វស័ក ព.ស ២៥៦១ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៨ នៅសណ្ឋាគារ កាំបូឌីយ៉ាណា រាជធានីភ្នំពេញ។
ពិធីសម្ពោធនេះ មានការចូលរួមជាភ្ញៀវកិតិ្តយសពីសំណាក់ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ ឧកញ៉ា ជាមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ព្រមទាំង លោក លោកស្រី ជាប្រធានក្រុមហ៊ុនជាច្រើននៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
សូមបញ្ជាក់ថា ក្រុមហ៊ុន លី ហួរ អិុនសួរេន ម.ក ជាសមាជិកថ្មីនៃក្រុមហ៊ុន លី ហួរ គ្រុប ត្រូវបានបង្កើតឡើងត្រឹមត្រូវតាមបទប្បញ្ញត្តិច្បាប់នៃប្រទេសកម្ពុជា ដោយបានចុះបញ្ជីជាមួយក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងបានទទួលអាជ្ញាប័ណ្ណពីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីផ្តល់សេវាធានារ៉ាប់រងទូទៅជូនអតិថិជននៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។

The official grand opening ceremony of Ly Hour Insurance Plc was presided over by H-E Ngy Tayi, Secretary of State of the Ministry of Economy and Finance, a representative of H-E Aun Pornmoniroth, Senior Minister, Minister of Economy and Finance, on Monday, the 13th day of the waxing moon in the Meak month of the year of the Rooster under lunar calendar, B.E 2561, being the 29th day of January 2018, at Cambodiana Hotel in Phnom Penh.
Many senior government officials, business people, tycoons and presidents of companies in Cambodia have also participated in the event. It is important to note that Ly Hour Insurance Plc, a new member of Ly Hour Group, was duly incorporated in accordance with the existing regulations and laws of Cambodia by which it was registered with the Ministry of Commerce, and obtained the insurance license from the Ministry of Economy and Finance to provide the general insurance services for customers in Cambodia.