ពីធីសម្ពោធបើកការដ្ឋានសាងសង់ គម្រោងទី៩ របស់ បុរី វិមានភ្នំពេញ
គម្រោងទី៩ របស់ បុរី វិមានភ្នំពេញ ត្រូវបានសម្ពោធបើកឲ្យដំណើរការជាផ្លូវការ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឧកញ៉ា លី ហួរ និង ឧកញ៉ា ស៊ាង លីម
នៅថ្ងៃពុធ ១០កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំច សំរឹទ្ធស័ក ព.ស ២៥៦២ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៨ ស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិ៦អា ទល់មុខ
សាលាស្រុកមុខកំពូល (ផ្សារព្រែកអញ្ចេញ)ខេត្តកណ្តាល។ ពិធីសម្ពោធនេះ មានការចូលរួមពីសំណាក់ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ ឧកញ៉ា ជាមន្រ្តី
ជាន់ខ្ពស់របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ព្រមទាំង លោក លោកស្រី នៃក្រុមហ៊ុនជាសមាជិក របស់ក្រុមហ៊ុន លី ហួរ គ្រុប ។
សូមបញ្ជាក់ថា, គម្រោងថ្មីទី៩ របស់បុរីវិមានភ្នំពេញ មានចំនួន៥ អគារការិយាល័យ កម្ពស់៦ជាន់, ស៊ប ហោស៍ និងវីឡាកូកាត់ ជិត៣ពាន់ខ្នង អគារសម្រាប់ពិធីមង្គលការ, អគារពាណិជ្ជកម្ម ទៅតាម តំរូវការអតិថិជន។ គម្រោងនេះត្រូវបានបែងចែកជាពីរដំណាក់កាល ទី១៖២ ពាន់ខ្នង
និង ទី២៖ ១ ពាន់ខ្នង ថែមទៀត លើទំហំដីជាង៣០ហិកតា ហើយគម្រោងនេះ គ្រោងនឹងបញ្ចប់ជាស្ថានពរ អំឡុងពេល៣-៥ឆ្នាំខាងមុខនេះ។

The official grand opening ceremony of Borey Vimean Phnom Penh project 9 was presided over by Oknha Ly Hour and Oknha Seang Lim on Wednesday, the 10th day of the waxing moon in the Pheak Tro bot month of the year of the Dog under lunar calendar, B.E 2562, being the 19th day of September 2018, along the National road 6A in front of Mok kom pul District hall (Prek Anhchanh market) Kandal Province.
Many senior government officials, business people, tycoons and presidents of members of Ly Hour Group have also participated in the event.
To verify, that is the project 9 of Borey Vimean Phnom Penh has five office buildings six floors’ high, Shop houses, Hybrid villa, nearly 3 thousand houses, Weeding building, Business buildings that customer needs. This project has divided to two steps, step1: 2 thousand of houses step 2: add more 1thousand of houses on 30 hectares and this project will be finished in 3-5 years ahead.